KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7325465
nr 732 5465
Karl Dahlqvist
(1900-1971), Sverige
Akvarell, Karl Dahlqvist (1900-1971), vinterlandskap med vandrare, signerad-29, motivets mått: 50x75
Karl Dahlqvist, svensk målare och skulptör född 1900 i Stockholm, död 1971.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 december 2011
kl 19:45:57
18/12 00:15:07
100 kr
19/12 17:05:26
Karl Dahlqvist
Läs mer om Karl Dahlqvist